Відповідаємо на одне з частих питань від новачків Sport Plaza:

Вільні ваги – це гантелі і штанги, які ви бачите в спортивних залах. Машини ж, як правило, призначені для полегшення здатності піднімати вагу в точці, де суглоб потребує найбільшої допомоги. 🏋️

Ці тренажери – великі, складні на вигляд металеві конструкції. Вони компенсують той факт, що кількість сили обмежує вантажопідйомність під певним кутом. Тренажери працюють, щоб допомогти вам подолати «мертві» місця ліфту, на відміну від вільних ваг.

Інша ключова відмінність полягає в тому, що тренажери зазвичай ізолюють тільки цільові групи м’язів, в той час як вільні ваги вимагають набору стабілізаторів і допоміжних м’язів, щоб допомогти в підйомі.

Взагалі кажучи, якщо ви новачок в тренуваннях, ви повинні використовувати тренажери, поки ваше тіло не буде готове, і тоді ви можна безпечно переходити на вільні ваги.

Але це не означає, що до них потрібно прагнути. Все залежить від ваших цілей. Іноді професійні штангісти використовують тренажери, щоб зосередитися на певній м’язі і закачати її. Завжди легше зосередитися, коли вам не потрібно думати про баланс, координацію і стабілізатори.