Почувши такі слова, як протрузія або грижа, людина зазвичай панікує, ставить хрест на спорті і на активному способі життя!
Кому знайомо, читайте далі.

Чи так це насправді?

Розповідає тренер Sport Plaza Сергій Малюга

Для початку потрібно зрозуміти, що це не дрібниця і якщо забити, ситуація буде лише посилюватися! Більш того, продовживши бездумно займатися спортом, можна легко перетворити маленьку протрузию в більшу грижу.

Це для особливо беспечних. А тепер для недовірливих і незнаючих:

Між хребцями знаходяться диски – волокнисті фіброзні кільця, в яких знаходяться пульпозні ядра. Ці диски виступають в ролі амортизаторів і забезпечують рух хребців. Складно?

Окей, уявіть що у вас у руках улюблене тістечко зі смачною начинкою. І тут ви незграбно повертаєте руку і злегка стискаєте свій десерт. Він цілий, але трохи пом’ятий. Це протрузія.

Наступний рух і з вашого тістечка вилізла начинка. Це вже грижа, друзі. А незграбні рухи руками – це ніщо інше, як неприродне положення хребців.

Теперь про спорт

Чому, для чого і як займатися?

Основна мета – лікування захворювань хребта. Вправи сприяють:

  • зміцнення м’язового корсету спини;
  • зниженню навантаження на хребці;
  • покращенню кровотоку;
  • нормалізаціі метаболічних процесів.

Тобто завдання занять при протрузіях та грижах хребта – зміцнення м’язового корсету, який дозволить підтримати хребетний стовп в анатомічному положенні. Правильно вибудувана програма допомагає провести розтяжку хребта і розслабити спазмовані м’язи, поліпшити кровообіг у хребті і запобігти загострення болю в спині.

Про протипоказання і рекомендаціях в заняттях спортом записуйтеся на консультацію або тренування.